![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9053238
*
nr 905 3238
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Linjeskeppet "Ölands", ´mm: 4964
Kondition: med dedikation
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 augusti 2014
kl 18:53:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/8 16:54:22
1
Vinnande bud
11/8 18:01:09
2
150 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Gerhard Albe
Kondition: med dedikation
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
nr 905 3238
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Linjeskeppet "Ölands", ´mm: 4964
Kondition: med dedikation
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 augusti 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/8 16:54:22 | 1 | Vinnande bud |
11/8 18:01:09 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk mÃ¥lare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.Läs mer om Gerhard Albe
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02